T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


 
MÜZE  
   Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 KARAKÖPRÜ GENÇLİK MERKEZİ BAKAN ÇELİK VE VALİ OKUTAN TARAFINDAN AÇILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.


                                                                                                                                        10.05.2011


Şanlıurfa Valiliğinin öncülüğünde SODES’in desteğiyle yapılan Karaköprü Gençlik Merkezi gençlerin hizmetine açıldı.

Karaköprü Gençlik Merkezi’nin açılış törenine Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Harran Üniversitesi Rektörü İ Halil Mutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, DSİ XV. Bölge Müdürü Sait Umucu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Şanlıurfa’da faaliyet gösterecek olan 7 gençlik merkezinden ilkinin açılış töreninde bir konuşma yapan Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valiliğinin öncülüğünde SODES’in destekleriyle açılan gençlik merkezine, Karaköprü Belediyesi olarak yer tahsisinde bulunup çevre düzenlemesi yaptıklarını söyledi. Çiftçi, Vali Nuri Okutan’ın öncülüğünde gençlerin kendilerini sokaklar yerine sosyal ve sportif aktivitelerle kişisel olarak geliştirebilecekleri bir mekana kavuştuklarını bildirdi.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, gençlik merkezinin dışında gençlerle ve sportif altyapıyla ilgili başka projelerinin de olduğunu belirterek, “Kenar semtlerde bu yönde eksikliklerimiz var. Geçici olarak bu tesislerle bu eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. 4’ü Şanlıurfa merkezde üçü de büyük ilçelerimizde olmak üzere 7 gençlik merkezi açıyoruz. Açılışını yaptığımız Karaköprü Gençlik Merkezi gibi diğer merkezlerimiz de hazır durumda. Gençlerimizi, çocuklarımızı sokaklardan çekerek, bedensel ve zihinsel eğitimlerini sağlayabilecekleri; kültürel, sanatsal sportif çalışmalar yapabilecekleri bir merkez burası. Merkezde kurs verecek olan öğretmenlerinin rehberliğinde gençlerimiz burada beden ve zihinlerini geliştirecekler” dedi.

Vali Nuri Okutan, desteklerinden dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Devlet Planlama Teşkilatı ve çalışanlarına teşekkür ederek; merkezin gençler ve Şanlıurfa için hayırlara, güzelliklere vesile olmasını diledi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik ise, gençlerin bir ülkenin geleceği olduğunu ifade ederek, “Gençlik inşa etmek istiyorsa milletler gençlere yatırım yapması lazım. Aile ortamında da çocukların iyi yetiştirilmesi gerekiyor. Devlet, toplum ve mikro düzeyde nesillerin yetişmesi önemli. Hükümet olarak gençlere yönelik çok yaygın yatırımlar yapıyoruz. Bu gençlik merkezinin amacı önümüzdeki dönemde semt sahaları, yüzme havuzlarıyla sağlıklı bir şekmilde gençlerimizin kendini geliştirmesi için yerel idarelerimizle birlikte çalışmalar yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Karaköprü Gençlik Merkezi’nin açılışını Devlet Bakanı Faruk Çelik, Vali Nuri Okutan, Karaköprü Belediye Başkan Nihat Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al ve Harran Üniversitesi Rektörü İ Halil Mutlu yaptı.

Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile birlikte bedensel gelişim ve kişisel gelişim olmak üzere iki alandan oluşan gençlik merkezini gezerek, merkezde bulunan gençlerle sohbet etti.

Merkezde ‘Urfalıyam Ezel’den türküsünü merkezde bulunan gençlerden dinleyen ve ardından gençlerle masa tenisi oynayan Devlet Bakanı Faruk Çelik, son olarak Vali Nuri Okutan ile birlikte potaya basket attı.

Bu arada merkezde gençlere yönelik olarak spor alanında futbol, basketbol, tenis, voleybol, masa tenisi, hentbol, badminton, güreş ve satranç; müzik alanında bağlama, gitar, keman, ney, org, darbuka, davul ve görsel sanatlar dalında da resim, ebru ve hat sanatı, tiyatro ile halk oyunlarında kurs verilecek.

/407/genclik merkezi  /407/genclik merkezi (1)  /407/genclik merkezi (2)  /407/genclik merkezi (4)  /407/genclik merkezi (5)  /407/genclik merkezi (6)  /407/genclik merkezi (7)  /407/genclik merkezi (8)  /407/genclik merkezi (9)  Bu içerik toplam 898.487 kez gösterildi, Site toplam 2.657.291 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 54 kişi geziyor.

Şanlıurfa Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü - e-mail: sanliurfa@icisleri.gov.tr - Paşabağı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:77
SANTRAL: +90 414 313 18 43 - FAKS : +90 414 313 17 31