T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


 
MÜZE  
   Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Haber Arşivi

 İNSANİ YARDIM MALZEMELERİ TÖRENLE SURİYE’YE UĞURLANDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

İNSANİ YARDIM MALZEMELERİ TÖRENLE SURİYE’YE UĞURLANDI

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Suriye’ye Yardım Platformu tarafından Suriye’de yaşayan insanlara gönderilmek üzere hazırlanan gıda yardımı konvoyunu uğurladı.

Altmış bir adet farklı sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu Suriye’ye Yardım Platformu tarafından Suriye’de yaşayan insanlara ulaştırılmak üzere hazırlanan yardımların araçlarla hareketinden önce bir açıklama yapan Vali Celalettin Güvenç; Suriye’de yaşananlara karşın Türkiye’nin dik ve doğru duruşunu, mazlumun yanında oluşunu halkıyla birlikte sürdürdüğünü belirtti.

 Yardımda bulunan hayırseverlere ve platform üyesi sivil toplum örgütlerine teşekkür eden Vali Güvenç, 600 bin liralık kaynak sağlayarak platforma gönderen Aziz Pabuççu’ya da teşekkür etti.

“Ben inanıyorum ki zulmün geleceği olmaz ve mazlum olan sonunda kazanır” diyerek açıklamasını sürdüren Vali Güvenç “Önemli olan dik durmaktır, hak yolda durmaktır, mazlumdan yana olmaktır. Biz de halkımızla ve devletimizle bunu yapmaya çalışıyoruz. Bugün şu ana kadar yaptığımızdan farklı bir çalışmanın içerisindeyiz. Platformumuzun hazırladığı iki kamyon gıda maddesinden bir tanesi Akçakale üzerinden Telebyad’ta Arap bölgesindeki Arap kardeşlerimize gidecek. Bir kamyon da Suruç Mürşitpınar üzerinden Arapça Ayn-el Arap, Kürtçe Kobani denilen Kürt kardeşlerimizin yoğunlukla yaşadığı bölgeye ulaştırılacak. Kürt, Arap, Türk ayrımı yapmadan sivil toplumuyla, devletiyle ihtiyaç içinde olan, zorda olan herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Kenetlenmiş bir şekilde yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bize yakışan da budur diye düşünüyorum. Ben tekrar tekrar emek veren, mesaisini harcayan, cebinden veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu zor günler bir an evvel bu coğrafyadan gider, kardeşlik ve barış tesis edilir ve insanlar hak ettikleri şekilde, özgürce yaşarlar” dedi.

Suriye’ye Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ise yaptığı açıklamada: “Şanlıurfa’da devletle milletin tek yürek oluşunu yaşıyoruz. Ayrım yapmaksızın kimin ihtiyacı varsa yetişmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda bugün içerisinde 10 ton un, 4 ton yaş sebze, 7 ton bakliyat, 250 paket çocuk bezi, 13 koli bebek maması ve farklı birçok gıda maddesini içeren kamyonlarımızı buradan Suriye’ye uğurlayacağız” dedi.

Toplanan gıda malzemelerinin bulunduğu araçların uğurlanmasında bulunan Halep Müftüsü Şeyh Zekeriye el Mesud ise Türkiye Cumhuriyeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Öte yandan Suruç üzerinden Ayn-el Arap Kobani’ye ulaştırılmak üzere yola çıkan yardım malzemeleri Suruç Kaymakamlığınca Valilik Proje Koordinatörü Emin Özçınar tarafından Mürşitpınar Kızılay Temsilciliğine teslim edildi.

/1403/IMG_6190  /1403/IMG_6200  /1403/IMG_6203  /1403/IMG_6210  


Bu içerik toplam 898.557 kez gösterildi, Site toplam 2.657.538 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 52 kişi geziyor.

Şanlıurfa Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü - e-mail: sanliurfa@icisleri.gov.tr - Paşabağı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:77
SANTRAL: +90 414 313 18 43 - FAKS : +90 414 313 17 31