Şanlıurfa merkez Eyyübiye İlçe Emniyet Müdürlüğü binası hizmete girdi.
 
Balıklıgöl yakınlarındaki tarihi bir Urfa evi, tadilat edilerek Eyyübiye İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başladı.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının açılış töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi Sayın Güngör Azim Tuna, ”Vatandaşımızın can mal emniyetini korumakla görevli olan polis teşkilatımızın görev yapacağı, güzide bir mekanın açılışını yapıyoruz. İnşallah huzurumuz daim olur. Allah şer güçlere fırsat vermesin huzurumuzu daim etsin. Burada görev yapacak arkadaşlara da kazasız belasız görev yapmalarını temenni ediyoruz. Polis merkez Şanlıurfa’ya ve emniyet teşkilatına hayırlı olsun” dedi.
Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu da “Hizmet binamızın yapımında bizleri destekleyen Valimiz Güngör Azim Tuna’ya, Cumhuriyet Başsavcımız Uğurhan Kuş’a emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan dualar ve kurban kesiminin ardından hizmet binasının açılışı yapıldı. Vali Tuna ve beraberindekiler hizmet binasın ıgezerek, hayırlı olmasını dilediler.
Açılış töreni sonrası ilçe emniyet müdürlüğü binasının yapımında katkısı bulunanlara teşekkür plaketi verildi.
Açılış törenine, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, AK Parti Şanlıurfa Il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, 20 Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Hakkı Köseali, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık ve vatandaşlar katıldı.
 
 

 

Şanlıurfa Valiliği
Paşabağı Mah. Cumhuriyet Caddesi No:77 Haliliye - Şanlıurfa
Telefon: (0414) 313 18 43